Feragatname

 1. Herhangi bir sağlık sorunu olan katılımcının, bu durumu tur öncesi tur sorumlularına bildirmeleri gerekmektedir.
 2. Kendi istekleri ile tura katılmaları halinde her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılana ait olacaktır. Bu sebeple meydana gelebilecek kazalardan festival organizasyonunun herhangi bir yükümlülüğü olmayacak, reşit olanların kendilerine ait olacaktır.
 3. Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, astım, adale, eklem rahatsızlıkları, epilepsi (sara) veya sağlık kuruluşlarınca ciddi bedensel aktivitelere katılmaya engel olarak tanımlanmış rahatsızlıkları bulunanlar organizasyon komitesine bunu bildirmekle yükümlüdürler.
 4. Her katılımcı, tura katılmak için tehlikeli bir hastalığını olmadığını kabul ve beyan eder.
 5. Sağlık giderleri katılımcıya aittir.
 6. Tura katılacak kişinin bisikletinin bakımları yapılmış, yedekiç lastik, alyen seti, yama seti ve bisiklet pompasının yanında olması gerekmektedir.
 7. Tur esnasında bisikletinde doğabilecek arızaların giderilmesinde kullanılabilecek bütün bisiklet ekipmanlarının ücreti katılımcıya aittir.
 8. Katılımcılar bu koşulları sağlamakla yükümlüdürler.
 9. Katılımcı, tur süresince KASK ve ELDİVEN takmak zorundadır. Bisiklet kaskı olmayan katılımcı tura katılamaz.
 10. Katılımcının sürüş halindeyken kask kullanmaması sebebiyle yaralanması veya ölümlü kazaya uğraması hallerinde meydana gelecek zararlardan tamamen katılan sorumludur, turu düzenleyen festival komitesi ve tur içinde yer alan tur sorumlularının yükümlülüğünün bulunmadığını kabul eder.
 11. Katılımcı, Tur grubunun başındaki öncüyü, sonunda artçıyı gözler; öncüyü geçmeyeceğini, artçının arkasında kalmayacağını, kalması durumunda o günkü turu sonlandıracağını taahhüt eder.